W roboczą wizytą w chińskim Deyang

dodano dnia: 2015-10-07

W dniach od 23 do 28 września delegacja samorządowa Konina odbywała roboczą wizytę w Deyang w Chinach na zaproszenie Mera Zhao Hui. W składzie delegacji znaleźli się dr Wiesław Steinke Przewodniczący Rady Miasta Konina, Sebastian Łukaszewski Zastępca Prezydenta Miasta Konina, Stanisław Jarecki Prezes MPEC, Roman Byczyk Dyrektor KIG, Kazimierz Lipiński Radny Rady Miasta Konina oraz dr Kamil Burkiewicz tłumacz. Delegacji przewodniczył Wiesław Steinke.
Delegacja zaprezentowała szeroko ofertę inwestycyjną Konina podczas Konferencji nt.. Handlu i Inwestycji zorganizowanej w siedzibie władz miasta Deyang z udziałem licznie zgromadzonych przedsiębiorców. Przedstawiano atuty naszego miasto wynikające z położenia w centrum Polski i Europy przy głównych szlakach komunikacyjnych, tereny inwestycyjne, obsługę inwestorów, źródło geotermalne na Pociejowie z planowanym jego wykorzystaniem dla celów ciepłowniczych i rekreacyjno-balneologicznych, a także potencjał firm zrzeszonych w Konińskiej Izbie Gospodarczej. Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników Konferencji. Udzielano odpowiedzi na pytania przedsiębiorców.
Delegacje odbyła oficjalne spotkania z Panem Pu Bo Sekretarzem Komitetu Wykonawczego w Deyang oraz Panem Zhao Hui Merem Miasta Konina i władzami miasta z udziałem mediów, które przedstawiły relację z tych wizyt w lokalnej prasie i telewizji.
Przedstawiciele Konina zwiedzili wiodącą w Chinach fabrykę turbin, elektrowni oraz ogniw fotowoltaicznych oraz odbyli kilka spotkaniach z młodzieżą szkolną witani serdecznie przez komitety powitalne i transparenty. Można było się również zapoznać z dziedzictwem kulturowym sprzed 4 tys. lat na podstawie eksponatów zgromadzonych w muzeum w Guanghan.
Podczas oficjalnych spotkań obie strony zadeklarowały wolę podpisania  w Koninie umowy partnerskiej mającej na celu współpracę gospodarczą, kulturalną i edukacyjną. Rewizyta delegacji z Deyang odbędzie się w połowie października 2015 r.


 Aktualności
10. tytuł Mistrza w tenisie 
dodano dnia: 2016-07-12

Po raz 10. Wiesław Steinke został Mistrzem Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Jak co roku sztuki tej dokonał na kortach w Koninie.

czytaj więcej

W roboczą wizytą w chińskim Deyang 
dodano dnia: 2015-10-07

Delegacja samorządowa Konina od 23 do 28 września przebywała z roboczą wizytą w Deyang w Chinach na zaproszenie mera miasta - Zhao Hui.

czytaj więcej

Uhonorowany policyjnym medalem 
dodano dnia: 2015-07-27

W dniu 24 lipca 2015 odbyły się w Ślesinie doroczne powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Konina został odznaczony brązowym medalem za „Zasługi dla Policji”.

czytaj więcej